Perotto, Elektromiyografi için Anatomik Rehber, Ekstremiteler ve Gövde
Perotto, Elektromiyografi için…
250,00 TL

Perotto, Elektromiyografi için Anatomik Rehber, Ekstremiteler ve Gövde

250,00 TL
Yayınevi: Akademisyen Kitabevi ISBN: 9786058914247 Sayfa Sayısı: 345

En geç Pazartesi Günü Saat:16:00'a Kadar Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

Perotto - Elektromiyografi için Anatomik Rehber -Ekstremiteler ve Gövde- Haydar Gök - Aldo Perotto

Bu baskıda (dördüncü), seçilmiş kaslara yönelik en son yaklaşım teknikleri dinamik olarak sunulmaktadır. El, ön kol, kol, omuz kuşağı, ayak, bacak, uyluk, pelvis ve kalça eklemi için intramusküler eleektrod yerleşim teknikleri hakkında detaylı bilgi verilmeye devam edilmektedir. Her kas için kısa bir tanımlama ve çizim verilmiştir. Ayrıca her kasa yönelik olarak segmental veya periferik inervasyon, orijin, insersiyon, hastanın veya ekstremitenin pozisyonu, elektrod yerleştirme noktası, doğru yerleşimi temin etmek için test manevvrası ve muhtemel hata kaynakları anlatılmaktadır. Okuyucuyu elektrod yerleşiminde yönlendİrmek için gövde ve ekstremitelerdeki hemen her kas için bİr kesitsel diyagram eklenmiştir.

Tümüyle güncellenen bU yeni baskıda, kranial sinirler tarafından inerve edilen kaslar, perine bölgesi kasları, paraspinal kaslar, karın duvarları kasları, interkostal ve diyafram kaslarının incelenmesine de yer verilmiştir. her kas için "açıklamalar" bölümüne hatırı sayılır düzeyde kinezyolojik bilgi eklenmiştir. her bir kasın nasıl işlev yaptığının bilinmesi, incelemeyi yapan kişiye elektromiyografi bulgularını analiz etmek ve daha iyi anlama konusunda yardım edecektir. Sık yapılan hatalardan kaçınmak için elektrod yerleştirme teknikleri detaylı olarak anlatılmıştır. diyaframın incelenmesi için bahsedilen teknik, bu tekniği ilk defa 1993 yılında tanımlayan dr. p. saadehin deneyimlerine dayanmaktadır.

Bu kitabın nörolog, ortopedist, beyin cerrahı, fizik tedavi uzmanı, fizyoterapist ve iş meşguliyet terapistlerine yararlı olabilmesi için çeşitli bibliyografik kaynaklar eklenmiştir.

Diğer Detaylar

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.