Ameliyat Sırasında Nöromonitorizasyon
Ameliyat Sırasında Nöromonitorizasyon
450,00 TL

Ameliyat Sırasında Nöromonitorizasyon

450,00 TL
Yayınevi: Pelikan Kitabevi ISBN: 9786059160315 Sayfa Sayısı: 566
Çeviri Editörü: Uygur Er, Sühendan Er, Onur Özlü Dil: Türkçe Basım Yılı: 2016 Baskı Sayısı: 1. Baskı Ebat: 19,5x27,5 cm Kapak / Cilt: Karton Kapak Kâğıt Kalitesi: 1. Hamur

Bugün Saat:16:00'a Kadar Aynı Gün Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

İçimizden birinin (Christopher Lofthus) Vincent Traynellis ile beyin cerrahide ameliyat içi monitörleme teknikleri adlı eserlerinin, 1994' te Mcgraw Hill tarafından yayınlanmasından 20 yıl sonra ameliyat içi monitörleme ‘yi takdimimizdir. Dr. Traynellis yeni çalışmada yer almayı kabul etmeyince, McGraw Hill'deki editörlerimizin fikir birliği ve yardımlarıyla, dr. Loftus saygın ve dünya çapında bilinen nörolog Dr. Jose Biller'i ve spinal tekniklerde ve spinal monitörlemede imrendirici derecede bilimsel üretkenliği kayıtlara geçmiş, başarılı, yüksek profilli, çağdaş omurga cerrahı Dr. Eli Baron'u bu çalışmada yer almaya çağırdı. Her birimiz bu kitabın dizaynından ve kendi kısımlarımızı tamamlamaktan sorumluyduk ve hepimiz gözden geçirip son halini verdik. Okurlarımızın için bu eserin ameliyat içi nöromonitörleme konusunda pek çok konuyu bir araya getirmede güncel, yaralı, bilgilendirici bir başvuru kitabı olmasını ve onlara uygulamalarında yol gösterici olmasını içtenlikle dileriz.

Alan geçmiş yıllarda gözle görülür derecede değişim gösterdi bunun üzerine ameliyat içi nöral değerlendirme konusunda ilgili olabilecek tüm konuları bu kitapta kapsamaya gayret gösterdik. Amacımız klinisyenlerin bu gelişmiş teknikler konusunda bilgi edinmek istediklerinde başvurabilecekleri bir kaynak geliştirmekti. Nöral değerlendirme tekniği olarak yapılandırılmış sıradan olan veya olmayan herhangi bir konu ve buna bağlı olarak hasta güvenliği üzerine eğilindi. Eğer bazı alanlarda ileri geçmiş gibi görünürsek, bu daima ayrıcalıklı ve tek başına bir referans olma amacıyla yapılmıştır.

Önceki kitabımız basıldığında ameliyat içi monitörleme klinik olarak kullanışlıydı fakat kesinlikle dünya çapında/kapsamlı bir kabul görmemişti. Ancak zaman değişti. Çoğunun monitörlemenin bakımda standart olarak kabul edildiği vakalar var. Pek çok vakada belirgin izleme değişimleri yok ve cerrahi planlamalarda modifikasyon veya düzenlemeye gerek duyulmuyor. Sonuçta, nöromonitörleme, hasta güvenliği arttırmada ve hastanın çıkarılmasını en uygun hale getirmede bir çeşit ‘gözetim' olarak adlandırılabilir.

Mevcut literatür bazında alan hakkında bir kaç şey söylemek isteriz. Ameliyat içi nöromonitörlemede mevcut olan tek kitap bu değildir. Bazılarının bu çalışmaya katkı sağlamış olan Klinik nörofizyolojistler tarafından pek çok mükemmel metinler/çalışmalar yayınlanmıştır. Bizimle uzmanlıklarını paylaştıkları ve alana katkı sağlamaya gönüllü oldukları için onlara minnettarız. Biz birbirimize rakip değiliz. Aksine, bizim amacımız bu bilgileri cerrahi bakımda görev alan klinisyenlerin gözünden sunmak ve bu klinisyenlerin cerrahi stratejilerini belirlerken, çağdaş nöromonitörleme seçeneklerini ve beklentileri değerlendirirken kullanacakları dizgesel olarak düzenlenmiş az ama öz bilgiye odaklanmaktır. Gördüğünüz gibi iki beyin cerrahı ve bir klinik nörologdan oluşan editörlerimiz, klinik cerrahlar, nörofizyologlar ve teknisyenler tarafından ameliyat içi kullanılan uygun ve pratik bilgiyi yayma eğilimindedirler.

Her bir kısma katkı sağlayan yazarlarımıza minnettarız. Çalışmaları mükemmeldi ve hiçbiri büyük revizyona veya tekrar yazmaya gerek kalmadığı için geri gönderilmedi. Tüm yazarlarımız deneyimli, uzman birer katkı sağlayıcı olduklarını ispatladılar ve bize yolladıkları çalışmalar bunun kesin bir delili niteliğindeydi. Yayımcımız McGraw Hill'e ve genel yayın yönetmenimiz Anne M. Sydor'a bu cildi tamamlarken yaptığı yardımlar için minnettarız. Aynı şekilde McGraw Hill'in Christine Barcellona'ya, Robert Pancotti'ye ve McGraw Hill'deki diğer yöneticilerine saygı ve minnetlerimizi sunarız.

Özetle, ameliyat içi monitörlemeyi bir önceki çalışmamızın devamı ve alanda çalışan klinisyenlere güncel, kapsamlı bir referans olarak sunuyoruz. Umarız okuyucularımız bu eseri yaralı ve öğretici bulurlar; geribildirimlerini bekliyoruz

Diğer Detaylar

Çeviri Editörü Uygur Er
Çeviri Editörü Sühendan Er
Çeviri Editörü Onur Özlü
Dil Türkçe
Basım Yılı 2016
Baskı Sayısı 1. Baskı
Ebat 19,5x27,5 cm
Kapak / Cilt Karton Kapak
Kâğıt Kalitesi 1. Hamur

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.