Beden Eğitimi ve Spor Uygulamalarında Teorik Temel Bilgiler - Hasan Selçuk
Beden Eğitimi ve Spor Uygulamalarında…
18,00 TL

Beden Eğitimi ve Spor Uygulamalarında Teorik Temel Bilgiler - Hasan Selçuk

18,00 TL
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık ISBN: 9789755919102 Sayfa Sayısı: 118

En geç Pazartesi Günü Saat:16:00'a Kadar Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

Çağımızda, beden eğitimi ve spora pedagojik açıdan bakıldığında, psikolojik, sosyolojik ve motorik özellikler kapsamında sistemli ve planlı uygulanan bir bilim dalı olarak görülmektedir.


Sistemsiz ve bilinçsiz uygulamalar, her konuda olduğu gibi eğitim ve öğretimin temel taşlarından biri olan beden eğitimi ve sporda da birtakım sorunlar ve çelişkiler yaratabilir.

Bu kapsamda çalışmada insan anatomisinin hareket mekanizmalarını etkileyen sinir ve kas çalışmalarının birer fonksiyonu olan (duruşlar, yürüyüşler, koşular vb.) hareket türlerinden, , psikolojik, sosyolojik ve motorik özellikler kapsamında bahsedilerek, bunların oluş şekilleri eksenleri, yapıları bilimsel olarak tek tek ele alınmaya çalışılmıştır.

Konunun bütünlüğü göz önüne alınarak, kinesiyolojik açıdan hareketlerin sistematik anlatımına yer verilmiştir.

Çalışmanın tüm öğrencilere faydalı olması temennisi, hazırlanış gayesidir.

Yazar

Hasan Selçuk

Yayınevi

Nobel Yayın

Barkod

9789755919102

ISBN

978-975-591-910-2

Sayfa Sayısı

118 Sayfa

Ürün Ebatı

16x23,5

Baskı Sayısı

1. Baskı

Baskı Yılı

2006

Diğer Detaylar

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.