Biyokimya
Biyokimya
110,00 TL

Biyokimya

110,00 TL
Yayınevi: İstanbul Tıp Kitabevi ISBN: 9786059528351 Sayfa Sayısı: 756
Editör(ler): Mustafa Yöntem, Mustafa Ünaldı Dil: Türkçe Basım Yılı: 2018 Baskı Sayısı: 1. Baskı

En geç Çarşamba Günü Saat:16:00'a Kadar Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

Biyokimya; canlı hücre ve organizmalarda bulunan çeşitli moleküller, bunların organizmadaki fonksiyonları ve kimyasal reaksiyonlarıyla ilgilenen bir bilim dalıdır. Canlılık ve canlılığın değişik dönemlerine yönelik yaklaşımlar biyokimya bilgisine ihtiyaç gösterir. Canlılık; hücrelerde oluşan pek çok kimyasal reaksiyon ve etkileşimin sonucunda devam eden bir olaydır. Canlı sistemlerde bağımsız  yaşama özelliğine sahip en basit bütünleşmiş birim ise hücredir.

Biyokimyanın kelime manası canlı kimyası olup fizyolojik kimya olarak da adlandırılır. Canlı varlıkların yapılarını moleküler seviyede inceleyen bilim dalı olup tıp, eczacılık , diş hekimliği, veterinerlik ve biyoloji gibi canlıları ilgilendiren her sahada uygulanmaktadır.

Her hastalığın bir biyokimyasal temeli vardır.Hastalıkların tanı ve tedavisinde ve onlardan korunmada başarılı olmak için biyokimyayı iyi öğrenmeliyiz. Kısaca;

  • Biyokimyanın amacı : Canlı hücrelerle ilgili kimyasal olayların moleküler düzeyde tam olarak anlaşılmasını sağlamak.
  • Biyokimyanın konuları : Hücre bileşenlerinin doğası hakkındaki bilgilerin toplanması ve hücre içinde sürekli olarak meydana gelen kimyasal dönüşümlerin incelenmesidir.

 

Diğer Detaylar

Editör(ler) Mustafa Yöntem
Editör(ler) Mustafa Ünaldı
Dil Türkçe
Basım Yılı 2018
Baskı Sayısı 1. Baskı

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.