Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme
Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji…
140,00 TL

Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

140,00 TL
Yayınevi: Ankara Nobel Yayınevi ISBN: 9786057578587 Sayfa Sayısı: 868

Bugün Saat:16:00'a Kadar Aynı Gün Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

     Ülkemizde Çocuk Gastroenterolojisi 1990 yılında yan dal olarak kabul edilmiş ve bu tarihten itibaren yetişen yan dal uzmanları ülkemizin her bölgesinde hizmet vermeye başlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı bünyesinde 1960’lı yıllardan itibaren “Çocuk Hepatolojisi” ünitesi olarak hizmet veren bilim dalımız 1990 yılından itibaren “Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme” bilim dalı olarak çalışmalarına devam etmiştir. Bilim dalımızdan şimdiye kadar 18 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı yan dal eğitimini tamamlamıştır.

     Bilim dalımızın deneyimlerini paylaşmak ve ülkemizde tıp fakültelerinde lisans eğitimlerini sürdüren öğrenciler, hekimlik görevini yürüten aile hekimleri, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanları başta olmak üzere çocuk gastroenterolojisi uzmanlarına çalışmalarında yardımcı olmak üzere hazırladığımız kitabın ilk baskısı 2012 yılında yapılmıştır. Gelen yoğun istekler üzerine güncellenmiş 2. baskısı 2014 yılında ve 3. baskısı 2016 yılında yapılmıştır. Üçüncü baskının tükenmesi üzerine ve yeni bir kitap taleplerini karşılamak amacıyla “Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme” kitabının güncellenmiş ve genişletilmiş 4. baskısı hazırlanmış ve sizlere sunulmuştur.

     Bu baskıda önceki baskılardaki konular gözden geçirilmiş ve güncellenmiştir. Ayrıca son yıllarda giderek daha fazla önem kazanan gastrointestinal sistem alerjileri ve sistemik hastalıklarda gastrointestinal sistem etkilenmesi ayrı başlıklar olarak eklenmiştir. Cerrahi ve beslenme kısımları da genişletilmiş ve güncellenmiştir. Kitabın sonundaki çocuk gastroenteroloji, hepatoloji ve beslenme bilim dalında sık kullanılan, ulaşılmaları zor olmamakla birlikte her zaman el altında bulunmasında fayda olan bazı tanımlar, formüller, istatistiksel temel kavramlar ve sık kullanılan ilaçların genel bir tablosu korunmuş ve güncellenmiştir. Kitabın temel amacı günlük çalışma koşullarında sık karşılaşılan sorunlarla ilgili bilgiye kolay ve hızlı ulaşmayı sağlamaktır. Sizlerden gelecek eleştiri ve öneriler bundan sonrası için yol gösterici olacaktır.

Diğer Detaylar

Editör(ler) Prof. Dr. Aysel Yüce
Editör(ler) Prof. Dr. Figen Gürakan
Editör(ler) Prof. Dr. Hasan Özen
Editör(ler) Prof. Dr. Hülya Demir
Editör(ler) Prof. Dr. İnci Nur Saltık Temizel
Dil Türkçe
Basım Yılı 2020
Baskı Sayısı 1. Baskı
Ebat 16x24 cm
Kapak / Cilt Karton Kapak
Kâğıt Kalitesi Kuşe Kâğıt

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.