COVID-19 TANI VE TEDAVİSİ
COVID-19 TANI VE TEDAVİSİ
126,00 TL

COVID-19 TANI VE TEDAVİSİ

126,00 TL
Yayınevi: Ema Tıp Kitabevi ISBN: 9786050611427 Sayfa Sayısı: 211
Editör(ler): Prof.Dr.Özgür Karcıoğlu Dil: Türkçe Basım Yılı: 2020 Baskı Sayısı: 1. Baskı Ebat: 16x24 cm Kapak / Cilt: Karton Kapak Kâğıt Kalitesi: Kuşe Kâğıt

Bugün Saat:16:00'a Kadar Aynı Gün Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

COVID-19 Haziran 2020 itibarıyla dünyada 8.000.000’den fazla insanı etkilemiş ve 430.000’den fazla ölüme yol açmıştır. Altı ay içinde olgu sayısındaki istikrarlı ve hızlı artış COVID-19’un tüm dünyayı tehdit eden şiddetli bir pandemiye dönüştüğünü anlatıyor. Halkın farkındalığının artırılarak sağlık kuruluşlarına bilinçli başvuruların yapılması, sağlık çalışanlarının da hastanın ilk başvurusundan veya temasından başlayarak şüphelenme ve tanı aşamalarında eksiklik yaşamaması toplum sağlığı için önem taşımaktadır. Tarama ve tanı amaçlı kullanılacak kitlerin yeterli hale gelmesi ve uygun şekilde kullanılabilmesi olguların belirlenmesinde yaşamsaldır. Saptanan yüksek şüpheli veya tanılı olguların derhal izole edilmesi, hatta karantina uygulanması kilit önem taşır. Pandeminin en az kayıpla atlatılması için bilim topluluğu, sağlık birimleri, meslek odaları ve devlet kuruluşlarının eşgüdüm halinde çalışması gereklidir.

Tedavi kılavuzları "COVID-19 tedavisinde kanıtlanmış yararı olan spesifik ajan bulunmamaktadır"demiştir, bu nedenle destek tedavi ve komplikasyon yönetimi ön plandadır. Bu kitabımızda pandeminin epidemiyolojik özellikleri, sosyodemografik faktörlerle, yandaş hastalıklarla ilişkisi, tanı ve tedavideki gelişmeler, kritik bakım, hastalığın psikolojik yönü gibi farklı bakış açıları özetlenmeye çalışılmıştır.

 

Özgür KARCIOĞLU,

Diğer Detaylar

Editör(ler) Prof.Dr.Özgür Karcıoğlu
Dil Türkçe
Basım Yılı 2020
Baskı Sayısı 1. Baskı
Ebat 16x24 cm
Kapak / Cilt Karton Kapak
Kâğıt Kalitesi Kuşe Kâğıt

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.