Endokrin ve Kardiyometabolik Hastalıklarda Tıbbi Beslenme Tedavi
Endokrin ve Kardiyometabolik…
90,00 TL

Endokrin ve Kardiyometabolik Hastalıklarda Tıbbi Beslenme Tedavi

90,00 TL
Yayınevi: Ankara Nobel Yayınevi ISBN: 9786057578457 Sayfa Sayısı: 582
Editör(ler): Prof. Dr. Gamze Akbulut Dil: Türkçe Basım Yılı: 2019 Baskı Sayısı: 2. Baskı Ebat: 16x24 cm Kapak / Cilt: Karton Kapak Kâğıt Kalitesi: Kuşe Kâğıt

En geç Pazartesi Günü Saat:16:00'a Kadar Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

   Dünyada eğitim ve gelir düzeyindeki artış, erken tanı ve tedavi yöntemlerinde iyileşme ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi gibi etkenler beklenen yaşam süresinin uzamasına neden olmuştur.Yaşam süresinin uzaması istenen bir şey olmakla birlikte, beraberinde bulaşıcı olmayan hastalıkların görülme sıklığında artışa neden olmaktadır.Bugün dünyada olduğu gibi, ülkemizde de yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen,  en çok ölüme ve sakatlığa neden olan en önemli halk sağlığı sorununu bulaşıcı olmayan hastalıklar oluşturmaktadır.Bulaşıcı olmayan hastalıklar içerisinde, kalp ve damar hastalıkları tüm ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer almakta, özellikle iskemik kalp hastalıkları ve serebrovasküler hastalıklar ilk iki ölüm nedenini oluşturmaktadır.Kardiyovasküler hastalıklarla birlikte diyabet ve diğer endokrin hastalıklar, giderek artan ve durdurulamayan bir salgın haline gelmiştir.Benzer şekilde metabolik sendrom, birçok sistemik bozukluğun birbirine eklendiği fonksiyon bozuklukları ve yaşam süresinin uzaması ile yaşlılığın doğal bir seyri olarak düşünülen; bu nedenle gerekli ilgiyi görmeyen ancak önlenebilir ve tedavi edilebilir olan kemik hastalıkları da toplumumuzda sıklıkla rastlanan hastalıklar arasındadır.

    Hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülke ekonomilerinde bulaşıcı olmayan hastalıklar büyük ekonomik yük oluşturmakta; sağlık hizmetlerinin sürdürülebilirliğini tehdit etmektedir.Bu hastalık risklerinin neden olduğu olumsuzluklarının engellenmesi için beslenme alışkanlıklarının düzenlenmesi,  fiziksel aktivitenin artırılması ve sigara ve alkol kullanımının önlenmesi gibi yaşam tarzı değişiklikleri önemli yer tutmaktadır.Kitabımızda bu hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde tıbbi beslenme tedavisi tüm detaylarıyla ele alınmıştır.Bu kitabın, özellikle bu alanda çalışan diyetisyenler ve sağlık profesyonelleri için iyi bir kaynak olmasını diliyoruz. 

Diğer Detaylar

Editör(ler) Prof. Dr. Gamze Akbulut
Dil Türkçe
Basım Yılı 2019
Baskı Sayısı 2. Baskı
Ebat 16x24 cm
Kapak / Cilt Karton Kapak
Kâğıt Kalitesi Kuşe Kâğıt

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.