Gelişimsel Değerlendirme Nörogelişimsel Bozukluklarda Teori, Pratik ve Uygulama
Gelişimsel Değerlendirme Nörogelişimsel…
190,00 TL

Gelişimsel Değerlendirme Nörogelişimsel Bozukluklarda Teori, Pratik ve Uygulama

190,00 TL
Yayınevi: Hipokrat Kitabevi ISBN: 9786057874337 Sayfa Sayısı: 390
Çeviri Editörü: Dr. Meltem Yazıcı, Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel Dil: Türkçe Basım Yılı: 2000 Ebat: 16x24 cm

En geç Salı Günü Saat:16:00'a Kadar Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

Ülkemizde farklı nedenler ile yaşama katılım sürecinde problem yaşayan çocuk sayısı oldukça fazladır. Gelişim problemleri ve özellikle nörogelişimsel problemi olan çocukların (re)habilitasyon uygulamaları multidisipliner bir ekip ile yapılmalıdır. Bebek ve çocuklarda tipik ve atipik gelişimin, çok yönlü incelenmesi ve her bir gelişim alanının birbirini etkilediğini bilerek yorum yapılması gerekmektedir. Bütüncül yaklaşım ile gelişimsel değerlendirme ve motor-duyu-bilişsel ve sosyal gelişim alanlarının uzmanları tarafından ele alındığı (re)habilitasyon yaklaşımları nörogelişimsel problemi olan çocuğrun aktivite-katılım bağımsız olmasını sağlayarak günlük yaşam kalitesini artıracak, aileyi destekleyerek hayatlarını kolaylaştıracaktır. Çevirisi yapılan bu kitapta, profosyonellere nörogelişimsel problemi olan çocukların tüm gelişim alanlarındaki problemleri ve bu problemlerin birbirleri olan ilişkilerini anlama ve gerekli yol haritasını çizebilme adına yararlı bilgiler, deneyimlerin aktarılması ve pratik uygulamalar yanında; tipik olmayan gelişim sergileyen bebek ve çocuklarda, gelişimin her alanındaki durumlarının erken tanılanması ve erken müdahale imkanının sağlanması son derece önemlidir. Bu kitapta, nörogelişimsel problemi olan riskli bebeklere multidisipliner sağlık ekibi tarafından uygulanan ayrıntılı ve bütüncül gelişimsel değerlendirme ve erken müdahale yaklaşımları sunulmaktadır.

 

Bu kitabı, kendi alanında uzman, nörogelişimsel problemi olan çocukları tanıyan, deneyimli geniş bir pofesyonel grup ile çevirdik. Önemli üniversitelerin, değerli öğretim elemanlarından oluşan çeviri ekibimizin her bir üyesi çevirisini yaptığı bölüme ayrıca değer kattı. İlk teşekkürümüzü büyük bir özveri ve istekle emek veren yazarlarımıza yapmak isteriz.

Bu kitap, Çocuk Fizyoterapistleri Derneği (ÇFD) Yönetim Kurulu'nun katkılarıyla Çocuk Fizyoterapistleri Derneği adına yapılmıştır. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

 

Çocuklarda multidisipliner yaklaşım ve habilitasyon ihtiyacı olan çocuğa bütüncül yaklaşım modeli açıısndan ülkemizde bir ilk olan Hacettepe Üniversitesi Çocuklarda Habilitasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇUHA)'ya katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

Çeviri editörleri olarak tüm biirikim ve deneyimimizi edindiğimiz üniversitelerimiz, Hacettepe Üniversitesi ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

 

Nörogelişimsel problemi olan çocuklarda, uzunca yıllarda oluşan deneyimimizi erken müdahale ve rehabilitasyon uygulama alanındaki akademik ve klinik deneyimlerimizi, çok büyük bir ekiple sizlere sunmaya çalıştık. Herşey çocuklar ve ailelerine yardımcı olabilmek için…

 

Bu alanda çalışan meslektaşlarımıza, yol arkadaşlarımıza ışık olması dileği ile….

Diğer Detaylar

Çeviri Editörü Dr. Meltem Yazıcı
Çeviri Editörü Prof. Dr. Mintaze Kerem Günel
Dil Türkçe
Basım Yılı 2000
Ebat 16x24 cm

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.