Hemşirelik Araştırmalarında Kullanılan Ölçekler
Hemşirelik Araştırmalarında…
65,00 TL

Hemşirelik Araştırmalarında Kullanılan Ölçekler

65,00 TL
Yayınevi: Çukurova Nobel Tıp Kitabevi ISBN: 9786052369050 Sayfa Sayısı: 326

En geç Cuma Günü Saat:16:00'a Kadar Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

Hemşireliğin bilimsel yönünü görünür kılan araştırmalar, bakımın, eğitimin ve bilgi edinmenin en önemli kaynaklarındandır. Belli bir döneme kadar genellikle akademik ilerleme nedeniyle ve akademisyenler tarafından yapılan araştırmalar, günümüzde uygulama alanlarındaki durum/sorunları belirlemek, çözüm yolları aramak, koşulları iyileştirmek ve uygulamalara kanıt oluşturmak üzere alanda çalışmakta olan hemşireler tarafından da planlanmakta ve yürütülmektedir. Ancak gerek akademisyen gerekse klinisyen hemşirelerin araştırma tasarımı oluşturma, sürdürme ve tamamlama sürecinde çeşitli sınırlılıklar ve zorluklarla karşılaştığı bilinen bir gerçektir. Bu zorluklardan birisi, planlanan araştırmalarda doğru ve güvenilir sonuçlara ulaşmayı sağlamada büyük öneme sahip olan ölçüm araçlarının bulunması ve doğru ölçüm aracına karar verilmesidir. Hemşire araştırmacılar davranış, tutum, yetenek, beceri ve birçok farklı konuda ölçüm yapmak üzere yıllardır kendi alanlarıyla ilgili metodolojik çalışmalar yaparak hemşirelik bilimi için çok değerli ölçekler geliştirmekte veya çeşitli ölçeklerin uyarlanması çalışmalarını yapmaktadırlar. Özellikle son yıllarda giderek artan bu değerli çabaların bir araya getirilmesi ve ilgisi olan daha fazla sayıda araştırmacıya ulaştırılabilmesi için konuya ilişkin kaynak oluşturacak olan böyle bir kitabın oluşturulması gerekliliğinin ortaya çıktığını düşünmekteyiz.

Bu kitap şimdiye kadar hemşire araştırmacılar tarafından uyarlama ya da geliştirme çalışmalarının yapıldığı tüm ölçekleri kapsamamaktadır. Ancak bir başlangıç olarak, en azından ilk baskı için ulaşabildiğimiz ve bize olumlu yanıt veren her araştırmacının çalışmasına yer verdiğimizi düşünüyoruz.

Diğer Detaylar

Editör(ler) Prof.Dr. Ayda Çelebioğlu
Editör(ler) Doç.Dr. Aynur Aytekin Özdemir
Editör(ler) Doç. Dr. Sibel Küçükoğlu
Editör(ler) Dr. Öğr. Üyesi Emriye Hilal Yayan
Dil Türkçe
Basım Yılı 2019
Baskı Sayısı 1. Baskı
Ebat 16x24 cm
Kapak / Cilt Karton Kapak
Kâğıt Kalitesi 1. Hamur

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.