Kadın Hastalıkları ve Doğum Soru Bankası
Kadın Hastalıkları ve Doğum…
80,00 TL

Kadın Hastalıkları ve Doğum Soru Bankası

80,00 TL
Yayınevi: Ankara Nobel Yayınevi ISBN: 9786059215565 Sayfa Sayısı: 410
Editör(ler): Op. Dr. Yunus Emre PURUT Dil: Türkçe Basım Yılı: 2018 Baskı Sayısı: 1. Baskı Ebat: 19,5x27,5 cm Kapak / Cilt: Karton Kapak Kâğıt Kalitesi: 1. Hamur

Bugün Saat:16:00'a Kadar Aynı Gün Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

  Sevgili meslektaşlarım;

    Mesleki zorluklar ve malpraktis davaları nedeniyle popülaritesi azalan Kadın Hastalıkları ve Doğum branşının aksine, popülaritesi gün geçtikçe artan yandal sınavı hem tecrübeli hem de yeni uzman hekimlerin  dikkatini çeken bir sınav olmuştur. Oldukça geniş bir konu dağılımına sahip bu branşın yandalının olması nasıl mantıklıysa; belki de tüm tıbbın en yorucu dallarından birinde spesifik bir alana ve dolayısıyla popülasyona hitap edebilecek olmak da pek tabi oldukça cezbedicir.

    Bu sebeple de tıpkı hepimizin adımladığı TUS basamağında olduğu gibi, bu sınavda da seçilmiş hatta konusuna daha hakim bir grup hekim arasında öne çıkmak için önemli bir mücadele, yandal uzmanı olmak isteyen hekimleri beklemektedir. Aynı durum şüphesiz başasistan olarak mesleki hayatına devam etmek isteyen hekimler için de söz konusudur.

    Bilindiği üzere hem tıp fakültesi macerasında hem de TUS sınavında eski sorular vazgeçilmez olmuştur. Bu gelenek uzmanlık sonrası sınavlarda da devam etmektedir. Bu sorular yandal, başasistanlık, doçentlik sınavı gibi sınavlara çalışan hekimlerin kendisini test etmesini sağlayabildiği gibi, yıllar boyunca soruları hazırlayan hocaların da önemsediği kısımları işaret etmekte, bu kısımları tekrar gözden geçirdiklerinde adayların sorgulanmış bölümlere dikkatlerinin daha yoğun olmasını sağlayabilmekte ve adaylara, sınavlara çalışırken yol gösterici bir ışık olup kuşkusuz motivasyonlarını arttırabilmektedir.

    Ancak son yıllarda soruları hazırlayan kurum tartışmaya açık olsa da, belki de kendi adlarına haklı biçimde soruların yayınlamasını yasaklamıştır.

    Biz bu kitapta 2011 - 2017 yılları arasındaki (2017 ARALIK DAHİL), yani şimdiye dek sorulmuş tüm yandal sorularını ve son yıllarda yandala uyarlanarak sorulan TUS soruları sebebi ile; 2000 yılı ve sonrası tüm TUS sorularını inceleyerek, önce sorulan kısımları belirleyip, sonra da bu sorular ya da soruların sorulduğu bu kısımlar güncel kaynaklar ışığında başka nasıl sorulabilirdi düşüncesiyle, ÖSYM’nin yasağına saygı duyarak, tamamı yeni ve üzerinde uzun süre çalışılmış sorular hazırlamaya çalıştık.

    Bildiğiniz birbirinin aynı eski sınav soruları ve klasik kitapların aksine yandal ve başasistanlık sınavı için mutlak gözden geçirilmesi gereken bir soru bankası derlemek amacıyla yola çıktık. Basım aşamasında  içimize sinen, son derece inandığımız bir kitap olduğuna inanıp, sizlere öyle sunma kararı aldık. Binin üzerinde soru bulacağınız, yepyeni ve yanıtları güncel bu kitabın sizler adına hedeflerinize ulaşırkenbir mihenk taşı olacağına inanıyorum…

    Motivasyonları, ilgileri, verileri, dikkat ve gayretleri için emeği geçen herkese teşekkür ederim. Faydalı olmasını umarak…

                                                                            Op. Dr. Yunus Emre PURUT

Diğer Detaylar

Editör(ler) Op. Dr. Yunus Emre PURUT
Dil Türkçe
Basım Yılı 2018
Baskı Sayısı 1. Baskı
Ebat 19,5x27,5 cm
Kapak / Cilt Karton Kapak
Kâğıt Kalitesi 1. Hamur

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.