Klinik Embriyolojiye Doğru
Klinik Embriyolojiye Doğru
125,00 TL

Klinik Embriyolojiye Doğru

125,00 TL
Yayınevi: Nobel Tıp Kitabevi ISBN: 9786053355960 Sayfa Sayısı: 352
Editör(ler): Prof. Dr. Nail Yılmaz Dil: Türkçe Basım Yılı: 2021 Baskı Sayısı: 1. Baskı

En geç Çarşamba Günü Saat:16:00'a Kadar Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

Bilgilerin doğruluğu %100 olarak kabul edilemez. Bilgiyi yaratan bilim de değişebilir. Hücrenin tüm ürünlerinde değişim doludizgin gitmekte, yeni bilimler ve diğer bilimler ile ilişkide aynı hızla gelişmektedir. Kitabın özü yeni doğan ve ilgili bilimleri etkilediği veya etkilendiği oranda tıp fakültesi öğrencileri başta olmak üzere bilgiler derlemeye çalıştığımız kitap üzerinden konuşursak tek çatı altında toplanmak istenmiştir. Buradan esinlenerek benzer bilgileri tek çatı altında toplama ihtiyacından doğduğunu kabul etmenizi isteriz.
Doğal değişim ve erişilemeyen bilgilere az çok ulaşılması süreci engellerle doludur. Ancak her süreç bir kayıp kabul edilse de bir yerden başladık. Meslektaşlara, öğrencilere, tüm biyoloji dünyasına hizmet yarışında anne ve anne adaylarına kadar hizmet sunduğumuza inanıyoruz. Bu alandaki bilgiler son 20-30 yılda sürekli değişim içindedir. Ülkemizde birleştirici anlamda derlemeye çalıştığımız şekilde bir eser olmaması bizi heyecanlandırdığı kadar hekim arkadaşlarımıza mutlak katkı sağlayacaktır. Ancak pratik yaşamlarında son sözü en yeni bilgiler ışığında kendileri vereceklerdir. Çünkü klinik embriyoloji alanında büyük başarıların olduğu çağı yaşıyoruz. İnsan genom projesinin verdikleri, memeli türlerinin klonlanması, embriyonik kök hücrelerin izolasyonu ve kullanıma girmesi, dirençli hastalıkların tedavisinde gelişmeler böyle bir derlemenin önemini anlatmaktadır.
Kitapta kullanılan resimler için; farklı kitaplardan, internet sitelerinden, tez, lisans, doktora çalışmalarından, şematize edilen fotoğraflardan yararlanılmıştır. Resimler; bir organ veya doku parçasının yüzde veya binde birlik kesitlerinden veya topografik şekillerin şematize edilmesi ile elde edilmiştir. Yeni gelişmeler açık bir alandır. Kusurlarımız, eksik bilgilerimiz olabilir. Ancak yanlış bilgi olmamasına dikkat edilmiştir.

Kitapta 4 ayrı konu işlenmiştir.
1. Embriyonik gelişme süreçleri
2. Gelişmeleri yönlendiren sinyal molekülleri
3. Gen, kromozom, hücre, doku ve organ aşamasındaki anomaliler
4. Bu bilgilerin klinik sürece etkileri farklı renk ve yazı karakterleri ile anlatılmıştır.

Tüm meslektaşların konulara katkıları dikkate alınacak ve bilgiler kitabın ileri baskılarında yer bulacaktır. Ülkemizde klinik embriyolojinin avantaj sağladığı hangi bölümler öne çıkmıştır? Tüp bebek, klonlama, embriyonik kök hücre tedavileri tüm gelişmiş ülkelerde hızla yayılırken ülkemizde de aynı hızda olduğunu söyleyemeyiz. Bunun için bir yerden başlamak gerekiyor ve bu eser ile katkıda bulunmak istiyoruz.
Tüm ilgilenenlere faydalı olmasını diliyoruz.
Prof. Dr. Nail Yılmaz

Diğer Detaylar

Editör(ler) Prof. Dr. Nail Yılmaz
Dil Türkçe
Basım Yılı 2021
Baskı Sayısı 1. Baskı

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.