Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH): Güncel Göğüs Hastalıkları Serisi Kitapları
Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı…
%20 İndirimli 312,00 TL 250,00 TL
Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH): Güncel Göğüs Hastalıkları Serisi Kitapları
Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH): Güncel Göğüs Hastalıkları Serisi Kitapları

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH): Güncel Göğüs Hastalıkları Serisi Kitapları

250,00 TL
312,00 TL -%20
Örnek Sayfalar Yayınevi: Dünya Tıp Kitabevi ISBN: 9786059615723 Sayfa Sayısı: 160
Editör(ler): Doç. Dr. Mustafa ÇÖRTÜK, Prof. Dr. Esra ERTAN YAZAR, Doç. Dr. Gülistan KARADENİZ Dil: Türkçe Basım Yılı: 2022 Baskı Sayısı: 1. Baskı Ebat: 19,5x27,5 cm Kapak / Cilt: Karton Kapak Kâğıt Kalitesi: Kuşe Kâğıt

En geç Pazartesi Günü Saat:16:00'a Kadar Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı (KOAH)’nın son yıllarda sıklığı ve dolayısıyla hastaya, sağlık sistemlerine ve ülke ekonomilerine verdiği zarar, giderek artmaktadır. Global Initiative for Chronic Obstructive Lung Disease (GOLD) strateji raporları, düzenli olarak güncellenerek, KOAH hakkında yapılan bilimsel çalışmaların sonuçlarının bu artışla mücadelede destek olmasını sağlamaktadır.

Bu nedenle ASYOD kitaplarının, Güncel Göğüs Hastalıkları serisinin ikinci yılının ilk kitabı KOAH konusunda hazırlanmıştır. Bu kitapta; KOAH ile ilgili en güncel tanımlar ve yaklaşımlar derlendi. 2022 GOLD raporunda daha önceki raporlardan farklı olarak yer alan; Erken KOAH, Hafif KOAH, Gençlerde KOAH ve Pre-KOAH gibi tanımlar bu kitapta detaylarıyla açıklandı.

Kitapta KOAH’ın patolojik özellikleri, tanıda biyobelirteçler, SFT, Alfa 1 Antitripsin eksikliği gibi konular yanında, Astım KOAH birlikteliği gibi özellikli konular, tedavi ve korunma yöntemleri, Palyatif Tedavi ve Yaşam Sonu Planlama gibi güncel konular, son literatürlerin ışığı altında detaylarıyla anlatıldı.

Bu kitabın hazırlanmasında ve okuyucuya sunulmasında emeği geçen; başta sayı editörlerimiz; Doç. Dr. Gülistan KARADENİZ, Prof. Dr. Esra ERTAN YAZAR ve Doç. Dr. Mustafa ÇÖRTÜK, Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD) Genel Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Çetinkaya, ASYOD Bilim Kurulları Koordinatörü Prof. Dr. Akın KAYA, Editör Yardımcılarımız, Prof. Dr. Ahmet ERBAYCU ve Prof. Dr. Muhammed Emin AKKOYUNLU olmak üzere tüm yazarlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Saygılarımla...

Prof. Dr. Mehmet KARADAĞ

Diğer Detaylar

Editör(ler) Doç. Dr. Mustafa ÇÖRTÜK
Editör(ler) Prof. Dr. Esra ERTAN YAZAR
Editör(ler) Doç. Dr. Gülistan KARADENİZ
Dil Türkçe
Basım Yılı 2022
Baskı Sayısı 1. Baskı
Ebat 19,5x27,5 cm
Kapak / Cilt Karton Kapak
Kâğıt Kalitesi Kuşe Kâğıt

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.