Postpartum Kanama
Postpartum Kanama
152,00 TL

Postpartum Kanama

152,00 TL
Yayınevi: Güneş Tıp Kitabevleri ISBN: 9789752776609 Sayfa Sayısı: 333
Editör(ler): Prof. Dr. Ali AYHAN, Prof. Dr. Polat DURSUN, Prof. Dr. Hüsnü Çelik Dil: Türkçe Basım Yılı: 2017 Baskı Sayısı: 1. Baskı Ebat: 19,5x27,5 cm Kapak / Cilt: Karton Kapak

Bugün Saat:16:00'a Kadar Aynı Gün Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

Pospartum Kanama

  • Bu önemli konuya yaklaşımda, etiyopatogenez açısından bir çözüm arayışı ile birlikte, kanıta dayalı bilgiler hekimlerimize sunulmuştur.
  • Türk Jinekolojik Onkoloji ekibi olarak titizlikle ve okuyucu formatta sunulmuştur.
  • Tıbbi tedavinin ne zaman başlayacağını; cerrahi tedavinin kim tarafından ve bilinçli bir şekilde nasıl uygulanacağını şematik bir şekilde paylaşılmıştır.

Önsöz:
Postpartum kanama yıllar boyunca doğum hekimlerinin gündemini işgal ederken, günümüzde modern tıbbın tüm imkanlarına rağmen halen ciddiyetini korumakta ve anne ölümü nedenleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. Doğum öncesi devrede postpartum kanamayı yüzde yüz predikte eden bir faktör olmamakla birlikte, bazı risk faktörlerinin de olduğunu hepimizin bilmesine rağmen zaman zaman katastrofik sonuçları önlemek mümkün olmamaktadır. Konu ile ilgili oldukça fazla tıbbi ve cerrahi girişimler tanımlanmıştır. Ancak ülkemiz genelinde bu konuda standart bir eğitimin olmaması nedeniyle, mevcut imkanlar bilimsel bir şekilde kullanılamamaktadır. Bu önemli konuya yaklaşımda, etiyopatogenez açısından bir çözüm arayışı ile birlikte, üniform bir uygulama yönünde konfirme bilgilerin hekimlerimize sunulmasının faydalı olacağı inancı ile bu kitabın hazırlanmasına ve uygulamaya konulmasına Türk Jinekolojik Onkoloji ekibi olarak karar verildi. Bu doğrultuda tıbbi tedavinin ne zaman başlayacağını; cerrahi tedavinin kim tarafından ve bilinçli bir şekilde nasıl uygulanacağını şematik bir şekilde sizlerle paylaşmak, bu kitabın ana amacıdır. Bu kitap hazırlanırken, bir jinekolog onkoloğa özellikle cerrahi açıdan daha fazla yardımcı olacağı realitesi ile yola çıkıldı. Ancak hangi ilaçtan hangi ilaca geçileceğinin, hangi cerrahinin öncelikli olacağı ve uygulanacağının ve zaman faktörünün çok iyi değerlendirilmesinin önemini bir kez daha vurgulamak isteriz. Kitabın hazırlanmasında emeği geçen tüm yazarlarımıza, ayrıca kitabın redaksiyonunda gece gündüz özveri ile çalışan Dr. Eda Kocaman ve Dr. Hanifi Şahin’e ve Güneş Tıp Kitabevleri Genel Müdürü Murat Yılmaz ve ekibine teşekkür ederiz. Bu kitabın ihtiyacı olanlara yararlı olacağı inancı ile…
Editörler adına Prof. Dr. Ali Ayhan

Diğer Detaylar

Editör(ler) Prof. Dr. Ali AYHAN
Editör(ler) Prof. Dr. Polat DURSUN
Editör(ler) Prof. Dr. Hüsnü Çelik
Dil Türkçe
Basım Yılı 2017
Baskı Sayısı 1. Baskı
Ebat 19,5x27,5 cm
Kapak / Cilt Karton Kapak

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.