Pratik Klinik Kardiyoloji
Pratik Klinik Kardiyoloji
200,00 TL

Pratik Klinik Kardiyoloji

200,00 TL
Yayınevi: İstanbul Tıp Kitabevi ISBN: 9786057607881 Sayfa Sayısı: 962
Editör(ler): Prof. Dr. Kamil Adalet Dil: Türkçe Basım Yılı: 2020 Baskı Sayısı: 1. Baskı Ebat: 19,5x27,5 cm Kapak / Cilt: Karton Kapak

En geç Pazartesi Günü Saat:16:00'a Kadar Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

“Klinik Kardiyoloji: Tanı ve Tedavi” ilk baskısı 2013 ve 2. baskısı 2019 yıllarında yayınlandı. Kitabımız “Semiyoloji” kitabına ihtiyaç duyulmamasını sağlayan giriş bölümleri sonrasında, “Kardiyolojinin Tanı ve Tedavi Metotları”nı içerecek, ardından “Klinik Kardiyoloji” kitabında olması gerektiği gibi, ancak daha geniş bir spektrumda, kalp ve damar hastalıklarının her konusu dozunda bir detayla anlatılmıştı. Tıp öğrencileri için kitabın göreceli olarak fazla ayrıntılı olduğu düşünülebilirse de,  bazen bir konuyu gereğinden daha kısa anlatmanın, hekim adaylarının hastalıkları kavramasını imkansız kılacağını da biliyorduk; ayrıca gelişmiş Batı ülkelerindeki tıp fakülteleri öğrencilerinin eğitim kaynaklarından daha geride bir kitap olması da kabul edilemezdi. Nitekim daha kompakt ve günlük pratik uygulamaları ön planda getirmesi amacıyla hazırlanan yeni kitabın hacmi de beklediğimizden daha büyük oldu. TAVİ, mitraclip, hipertrofik kardiyomiyopati, dilate kardiyomiyopati, restriktif kardiyomiyopati, sol ventrikül nonkompaksiyonu, ve aritmojenik sağ ventrikül kardiyomiyopatisi gibi konular bağımsız bölümler olarak yerlerini korudular. “Yarım bilgi insanı candan eder” deyişi göz ardı edilemedi ve kitap “Pratik Klinik Kardiyoloji: Tanı ve Tedavi” başlığı ile raflarda yerini aldı.

2020 yılı dahil yayınlanan tüm kılavuzlar en güncel halleriyle kitapta yer aldı. Kitabımız 12 kısımda yer alan 67 bölümden oluştu. Kitabımızın tıp fakültesi öğrencileri yanı sıra kardiyoloji, iç hastalıkları, aile hekimliği ve acil tıp hekimliği anabilim dalları asistanları ve uzmanları için önemli bir Türkçe kaynak olacağı düşüncesindeyiz.

“Pratik Klinik Kardiyoloji: Tanı ve Tedavi” ülkemizi ve Dünya’yı kasıp “corona günleri”nde yazıldı. Her şeye rağmen hem corona cephesinde, hem de masada eğitim devam etmeliydi. Bu vesileyle canları pahasına corona ile mücadele eden ve birçoğu hastalığa yakalanan hekim, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarını minnetle, Covid-19 nedeniyle ebediyete intikal eden İstanbul Tıp Fakültesi’nin efsane hocaları Prof. Dr. Murat Dilmener (İç Hastalıkları ABD), Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu (İç Hastalıkları ABD), Prof. Dr. Sedat Tellaloğlu (Üroloji ABD) ve Prof. Dr. Ayhan Arıtamur’u (Ortopedi ABD)  rahmet ve derin saygıyla anıyoruz…

Diğer Detaylar

Editör(ler) Prof. Dr. Kamil Adalet
Dil Türkçe
Basım Yılı 2020
Baskı Sayısı 1. Baskı
Ebat 19,5x27,5 cm
Kapak / Cilt Karton Kapak

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.