Rockwood Kırıklar - 3 Cilt
Rockwood Kırıklar - 3 Cilt
2.250,00 TL

Rockwood Kırıklar - 3 Cilt

2.250,00 TL
Yayınevi: Güneş Tıp Kitabevleri ISBN: 9789752775022 Sayfa Sayısı: 3404
Editör(ler): Robert W. Bucholz Çeviri Editörü: Prof. Dr. Mustafa BAŞBOZKURT, Prof. Dr. Cemil YILDIZ Dil: Türkçe Basım Yılı: 2014 Baskı Sayısı: 7. Baskı Ebat: 19,5x27,5 cm Kapak / Cilt: Sert Kapak Kâğıt Kalitesi: Kuşe Kâğıt

Bugün Saat:16:00'a Kadar Aynı Gün Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

ROCKWOOD ERİŞKİN KIRIKLARI  (İKİ CİLT)
ROCKWOOD ÇOCUK KIRIKLARI (TEK CİLT)

" Tüm zamanların en fazla satan ve kırıklar alanındaki 1 numaralı textbook’u ”

" Kırıklar alanında ALTIN STANDART olmuş tek kapsamlı kaynak ”

Mesleklerinin zirvesindeki yüzlerce bilim adamından geniş literatür katkılı, 6000 görselli DEV ESER. Her Sayfasında Güçleneceksiniz…

Rockwood ve Green’in Erişkin Kırıkları’nın yedinci baskısındaki değişiklikler, altıncı baskıda yapılanlarla birlikte devam etmektedir.

  • Bu baskıda ek olarak 4 yeni bölüm ve 3 farklı kıta ve 10 farklı ülkeden katılan 53 yeni yazar mevcuttur.
  • Onbir yeni bölümde Rockwood ve Green’in önceki baskılarındaki farklı bölümlerde bahsedilmeyen konulara odaklanılmaktadır.
  • Ortopedik travmadaki ilerlemeler ve değişikliklerle başedebilmek için Paul Tornetta editör olarak, Edinburg’dan Margaret McQueen ve St Louis’ten Bill Ricci yardımcı editörler olarak görevlendirilmişlerdir. Üçü de başarılı ortopedik travma cerrahlarıdır ve ilgi ve tecrübe alanları yedinci baskının yaratılmasında çok yardımcı olmuştur. Ek olarak, yeni yazarların çoğu önümüzdeki iki veya üç on yıllık sürede travma yönetiminin nasıl olacağına karar verecek yeni nesil ortopedik travma cerrahlarını temsil etmektedirler.
  • Ortopedik travma, genellikle fark edildiğinden daha hızlı bir şekilde değişikliğe uğrayarak sürekli büyüyen bir disiplin olmaya devam etmektedir. 1975’te Dr. Rockwood ve Dr. Green ilk baskıyı yayınladıklarında, bir çok ülkede fiilen ortopedik travma uzmanı yoktu, kırıklar genellikle cerrahi olmayan yöntemlerle tedavi edilmekteydi ve ciddi travma sonrası mortalite belirgin düzeydeydi.  Bir kuşak içerisinde ortopedik cerrahideki değişiklikler, tıbbın diğer bölümlerinde olduğu gibi müthiş düzeyde olmuştur. Bu değişiklikleri bu baskıda dahil etmeye çalıştık. Savaş zamanı yaralanmaları ve ciddi düzeydeki sivil yaralanmalarının devam eden önemi; ateşli silah ve savaş zamanı yaralanmaları, ezilmiş ekstremite tedavisinin prensipleri, kemik ve yumuşak doku rekonstrüksiyonu ve amputasyon ile ilgili yeni bölümlerde yansıtılmaya çalışıldı. Ayrıca bu baskıda tüm ortopedik cerrahların başetmek zorunda kaldığı kaçınılmaz komplikasyonlardan geniş bir şekilde bahsedildi, sistemik komplikasyonların, kompleks bölgesel ağrı sendromu, enfeksiyon, nonunion ve malunion konularının tartışıldığı yeni bölümler eklendi. Ayrıca distal tibia kırıkları pilon kırıkları ve ayak bileği kırıkları olarak ayrıldı.

Diğer Detaylar

Editör(ler) Robert W. Bucholz
Çeviri Editörü Prof. Dr. Mustafa BAŞBOZKURT
Çeviri Editörü Prof. Dr. Cemil YILDIZ
Dil Türkçe
Basım Yılı 2014
Baskı Sayısı 7. Baskı
Ebat 19,5x27,5 cm
Kapak / Cilt Sert Kapak
Kâğıt Kalitesi Kuşe Kâğıt

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.