Sağlık Bilimleri İçin Mikrobiyoloji
Sağlık Bilimleri İçin Mikrobiyoloji
65,00 TL

Sağlık Bilimleri İçin Mikrobiyoloji

65,00 TL
Yayınevi: Ankara Nobel Yayınevi ISBN: 9786057578839 Sayfa Sayısı: 350
Editör(ler): Dr. Mert Ahmet KUŞKUCU, Prof. Dr. Gökhan AYGÜN, Prof. Dr. Ömer KÜÇÜKBASMACI Dil: Türkçe Basım Yılı: 2019 Baskı Sayısı: 1. Baskı Ebat: 16x24 cm Kapak / Cilt: Karton Kapak Kâğıt Kalitesi: 1. Hamur

Bugün Saat:16:00'a Kadar Aynı Gün Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

    Bu kitabın genel amacı tıp fakülteleri dışında sağlık hizmeti sunumunda eğitim veren bölümlerde eğitim gören öğrencilere temel mikrobiyoloji yaklaşımını kazandırmaktır. Genel mikrobiyoloji konularında özellikle sterilizasyon, dezenfeksiyon, sağlık bakımı ile ilişkili enfeksiyonlar konularının ayrıntılı bir biçimde incelenmesi planlanmaktadır. Mikrobiyoloji biliminin gelişimi ve temel özellikleri ile mikroorganizmaların tanımlandığı bölümlerin oluşturduğu baz bilgiler ışığında mikrobiyoloji laboratuvarında kullanılan yöntemler güncel ve ileriye yönelik bir bakış açısı ile ortaya konulacak ve laboratuvarda yapılan işlemlerin tüm boyutlarıyla irdelenmesi amaçlanmaktadır. Genel immünoloji ile immünoloji konusunda temel bilgilerin verilmesi ve bu bilginin mikroorganizma-insan ilişkileri konusunu anlamak için yeterli bir altyapı oluşturması istenmektedir. Mikroorganizma-insan ilişkileri konusunda mikroorganizmaların bulaşma, hastalık oluşturma süreçlerinde virulans, patogenez ve immunpatogenez boyutları ele alınacak ayrıca son derece güncel bir konu olarak mikrobiota kavramı ayrıntılı olarak incelenecektir. Genel epidemiyoloji bölümünde sıklıkla kullanılan tanımların anlaşılması, genel bilimsel araştırma yaklaşımı ve bu araştırmaların nasıl yorumlanması gerektiği gözden geçirilecektir. Özel Mikrobiyoloji bölümünde mikrobik etkenlerin genel özellikleriyle anlatıldığı bölüm sonrasında önemli mikroorganizmalar tek tek ele alınarak tanısal özellikleri, özet patogenez, hastalıkları ve tedavi/korunma konuları ele alınacak, ilgili bölümün sonunda tedavide kullanılan ajanlar gözden geçirilecektir.Son bölümde enfeksiyon hastalıklarına temel yaklaşım ve sistemlerle ilgili klinik tablolar ve bunların olası etkenleri gözden geçirilecektir. 

Diğer Detaylar

Editör(ler) Dr. Mert Ahmet KUŞKUCU
Editör(ler) Prof. Dr. Gökhan AYGÜN
Editör(ler) Prof. Dr. Ömer KÜÇÜKBASMACI
Dil Türkçe
Basım Yılı 2019
Baskı Sayısı 1. Baskı
Ebat 16x24 cm
Kapak / Cilt Karton Kapak
Kâğıt Kalitesi 1. Hamur

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.