Temel Ebelik Uygulamaları Rehberler ve Değerlendirme
Temel Ebelik Uygulamaları Rehberler…
75,00 TL

Temel Ebelik Uygulamaları Rehberler ve Değerlendirme

75,00 TL
Yayınevi: Ankara Nobel Yayınevi ISBN: 9786059215510 Sayfa Sayısı: 361
Editör(ler): Prof. Dr. Zekiye KARAÇAM, Prof. Dr. Ayten TAŞPINAR, Prof. Dr. Ayden ÇOBAN Dil: Türkçe Basım Yılı: 2018 Baskı Sayısı: 1. Baskı Ebat: 16x24 cm Kapak / Cilt: Karton Kapak Kâğıt Kalitesi: 1. Hamur

En geç Pazartesi Günü Saat:16:00'a Kadar Kargo

Sayfayı Yazdır

Sayfayı Paylaş

Ürün Özellikleri

     Ebelik, kuramsal ve uygulamalı bir eğitimle bilgi ve ahlaki değerler üzerine temellendirilmiş bilim ve sanattan oluşan profesyonel bir meslektir. Ebeler, toplumların gelişimineyaşama sağlıklı başlanmasına, anne ve bebek sağlığı göstergelerinin iyileştirilmesine, sağlığın koruması ve geliştirilmesine hizmet ederek katkıda bulunurlar. Türkiye’de ebelik mesleği, öğretmenlik ve hemşirelik ile birlikte, eğitim yolu ile edinilen ilk kadın mesleklerinden birisi olmuştur. Ancak, ebeliğin lisans ve lisansüstü eğitim düzeylerine çıkarılmasındaki gecikme profesyonel bir meslek olma yolundaki gelişmelerini geciktirmiştir. Son yıllarda ebelik eğitimi, profesyonel bilim ve sanatı ile hızlı gelişme süreci içindedir.

    Ebelik mesleğinin temel çalışma alanı kadın ve anne-bebek sağlığı olmakla birlikte, ebeler bütüncül yaklaşım ile tüm aile ve topluma hizmet sunarlar. Ebeler başlıca koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında anne ve bebek sağlının yanında toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi için çalışmaktadırlar. Ebeler, bu hizmetleri sıklıkla eğitici ve danışman rolleri ile yerine getirmektedirler.

Diğer Detaylar

Editör(ler) Prof. Dr. Zekiye KARAÇAM
Editör(ler) Prof. Dr. Ayten TAŞPINAR
Editör(ler) Prof. Dr. Ayden ÇOBAN
Dil Türkçe
Basım Yılı 2018
Baskı Sayısı 1. Baskı
Ebat 16x24 cm
Kapak / Cilt Karton Kapak
Kâğıt Kalitesi 1. Hamur

Kargo & Teslimat

Siteadı.com'da siparişleriniz alındığı sıraya göre en hızlı şekilde hazırlanıp kargoya teslim edilmektedir. Teslimat süremiz ürün üretim sürecine göre belirlenmektedir. Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kredi kartı ile yapılan Türkiye'nin her yerine 500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır. Tüm Türkiye'ye kapıda nakit ve kredi kartı ödemeli sipariş verebilirsiniz.Kargo ücretimiz 10 TL dir. Kapıda ödemeli kargolarda kargo bedeli + 10 Türk Lirası  hizmet bedeli alınmaktadır. Anlaşmalı kargo şirketimiz PTT Kargo'dur.